Încep azi o serie nouă de videouri despre mâncare, dar este vorba de mai mult decât mâncare. O vorbă din bătrâni zice pe la noi că dragostea trece prin stomac, iar eu am decis să despic acest subiect în doi (pentru că dragostea se face în minim doi, după cum spune o vorbă mai recentă de pe la noi).
Așa că în fiecare episod voi avea un invitat pe care să îl iau la întrebări despre cum vede ea sau el situația asta culinaro-amoroasă.
Prima mea invitată este Diana Pavelescu, wine ambassador, sau, mai pe românește, expert în vinurile românești. Și asta pentru că le reprezintă cu mândrie în toată lumea, de unde vine înapoi și cu informații despre vinurile lor. Deci da, Diana este o cunoscătoare a acestor licori. Chiar prima pe care am cunoscut-o, cred, în urmă cu mulți ani, când începeam să mai învăț și eu una-alta despre vin.
Așa că am ieșit cu ea la Fior di Latte și am povestit despre combinația dintre sex și vin, mâncăruri afrodisiace și cine romantice, acasă sau la restaurant.
Ce am aflat de la ea, vă las să descoperiți în filmulețul de mai jos.